Vai/kāpēc izvēlēties divus kāzu fotogrāfus?

Nolēmu uzrakstīt šo rakstu, jo šis jautājums bieži interesē pārus kāzu plānošanas procesā. Pastāstīšu gan, kādi ir otrā kāzu fotogrāfa darba pienākumi, gan kādos gadījumos izvēlēties vai neizvēlēties otro fotogrāfu.

 

Kādi ir otrā fotogrāfa  pienākumi un uzdevumi?

  • Otrā fotogrāfa pamatuzdevums ir meklēt citus rakursus un momentus, lai bildes ir daudzveidīgākas un jūs savās bildēs redzētu arī notikumus un momentus, kuros paši tieši klāt nebijāt.
  •  Otrais fotogrāfs ”drošina” galveno kāzu fotogrāfu ļoti dinamiskos brīžos, kad pastāv liela iespējamība nedabūt īsto kadru.
  • Otrajam fotogrāfam ir jābildē “tranzīta” kadri – viss kas saistīts ar jūsu pārvietošanos un “vides” kadri – bildes, kur notikums tiek bildēts no attāluma, un kas parāda norises vidi un vietu. Šādi kadri ir ļoti nepieciešami slaidšovam, lai stāsts būtu loģisks un pilnīgs.
  • Viens no pamatuzdevumiem ir arī asistēšana galvenajam fotogrāfam. Nereti otrais fotogrāfs ir arī neatsverams palīgs, lai atrisinātu ar pārvietošanos saistītos loģistikas jautājumus, piemēram ja galvenajam fotogrāfam ir jādodas jums līdzi kādā pasākumā, kas sākas vienā vietā, bet beidzas citā vietā.
  • Fotosesijā otrais fotogrāfs ir būtisks palīgs, lai radītu dinamiskākus un radošākus kadrus (piemēram plīvura mešana, fona piedūmošana ar dūmu svecēm, atstarotāja vai zibspuldzes turēšana u.c.)
  • Viens no otrā fotogrāfa uzdevumiem ir sabildēt viesu nama dekorācijas un galdus, pirms viesi ir ieradušies. Parasti tas notiek tajā laikā, galvenais fotogrāfs bildē Jūsu sagaidīšanau pie viesu nama.
  • Ja jūsu gatavošanās notiek divās dažādās adresēs, otrais fotogrāfs dodās bildēt gatavošanos pie līgavaiņa
  • Otrā fotogrāfa uzdevums ir arī atvieglot pienākumu veikšanu galvenajam fotogrāfam, ļaujot tam atpūsties un būt gatavam strādāt ar pilnu atdevi visas 16 stundas.

 

Kapēc izvēlēties?

Izvēloties divus fotogrāfus, Jūs iegūsiet daudz kvalitatīvāku, daudzpusīgāku un radošāku Jūsu dienas foto stāstu. Pat labākais kāzu fotogrāfs, nespēj paveikt to, ko var divi fotogrāfi, jo viņš nevar būt divās vietās vienlaicīgi. Diemžēl, tas sadārdzinās šo jūsu kāzu budžeta pozīciju par aptuveni 30 procentiem. Taču manuprāt ieguvumu ir vairāk par ieguldījumu, un savas pieredzes nezinu nevienu pāri, kuri būtu bijuši neapmierināti ar savu lēmumu izmantot savās kāzās divus fotogrāfus.

Iesaku izmantot divus fotogrāfus, ja Jūsu kāzās ir vairāk kā 60 viesu. Mazās un intīmās kāzās šos ieguvumus jūs sajutīsiet mazāk. Iesaku neizmantot divus fotogrāfus, ja ir paredzēta arī kāzu video filmēšana, kur piedalās divi video operatori. Jums jāsaprot, ka ja paralēli notiek arī video filmēšana, lieliskus foto jau ir grūtāk radīt, jo gribot negribot mēs viens otram sākam traucēt, gan aizņemot labākos rakursus, gan nevēlami iekļūstot kadrā.

 

ŅEMIET VĒRĀ!

Otro fotogrāfu izvēlos tikai un vienīgi galvenais fotogrāfs, nevis kāzu plānošanas aģentūra vai Jūs. Tas ir komandas darbs, kur  fotogrāfs izvēlas un strādā tikai ar tiem cilvēkiem, kuriem uzticas un garantē darba rezultātu.